Chcete-li dostávat naše newslettery, vyplňte následující formulář.

Styly tance

Pole dance

Pole dance neboli tanec na tyči je spojením tance a akrobacie za použití vertikálně ukotvené tyče. Pole dance je výzva, mnohdy velká dřina, ale především zábava. A proč nás to vůbec tak baví? Protože milujeme ten pocit volnosti, když se při tanci proletíme kolem tyče. Díky pole dance se naučíte pracovat se svým tělem a důvěřovat mu, vytvoří se vám krásné štíhlé svaly a zformuje postava. Naučíme vás jak se postavit k fyzickým výzvám a pokořit je. Nemusíte se obávat, že je pole dance příliš náročnou záležitostí. Naše lekce jsou koncipovány tak, abychom vás postupně a pečlivě provedli od těch nejjednodušších pozic a prvků k těm složitějším. A jelikož pole dance považujeme za spojení sportu a tance, nikoliv jen za sportovní disciplínu, nesoustředíme se na pouhé provedení jednotlivých prvků, ale také na to, abyste se u nás naučili jednotlivé prvky propojovat, zlepšili držení těla a dodali svému pohybu ladnost.

Co s sebou? Krátké kraťásky, legíny, tílko a ručník. Obuv není potřeba. Rezervace…

Flirt dance

Flirt dance je vhodný pro každou ženu či dívku, která se chce ladně pohybovat, zlepšit držení těla a s potěšením se na sebe podívat do zrcadla. Flirt dance vychází z orientálních a latinskoamerických tanců, ale také z S Factoru, který je součástí tohoto kurzu. Flirt dance je specifický v možnosti využití různých rekvizit. Nebudou tedy chybět hodiny zaměřené na flirt dance se židlí, boa, hůlkami či rukavičkami. Těchto kurzů se nemusí bát ani ženy, které nikdy netančily. Nejde o to za každou cenu trhat rekordy a tvářit se rádoby sexy. Naším cílem je, abyste z hodin odcházela spokojená a odreagovaná, abyste si začala více věřit, objevila svoji vnitřní krásu a nechala ji skrze tanec vyplout na povrch.

Co s sebou? Legíny a tričko. Obuv není potřeba. Rezervace…

Létací jóga

Pokud budete pátrat, co se pod tímto pojmem skrývá, pravděpodobně najdete, že se jedná o moderní komplexní cvičební systém na závěsných sítích, který převzal principy některých pozic z klasické jógy. Našimi slovy je létací jóga relaxace, adrenalin, protažení a posílení celého těla v jednom. V rámci jedné lekce se v mírně pohupující síti stačíte protáhnout, zaposilovat si s vahou vlastního těla, procvičit si hluboký stabilizační systém (tzv. CORE) a vyzkoušíte si, jaké je to vzepřít se gravitaci a pověsit se na síť hlavou dolů – pak už jen necháte endorfiny, aby vykonaly své a po závěrečné relaxaci budete domů odcházet s úsměvem na tváři. Výhodou létací jógy je, že předchozí zkušenosti nejsou třeba, jelikož každý cvik lze přizpůsobit fyzickým možnostem klienta. Velký důraz je kladen na individuální přístup, proto jsou naše lekce vedeny v malých skupinkách. Taneční studio Pole Story jako první představilo tuto novinku v Plzni, která nás naprosto nadchla – doufáme, že nadchne i vás a že si brzy společně zalétáme.

Co s sebou? Triko s delším rukávem (z hygienických důvodů musí být zakryto celé podpaží), delší upnuté kalhoty a ponožky. Rezervace…

Co s sebou nebrat? Jakékoliv šperky či kovové doplňky (pírka, sponky, skřipce, řetízky, náušnice, náramky, hodinky, prstýnky, piercingy atd.), jakýkoliv kov či ostrý plast (zipy a druky na oblečení). Vhodný oděv a absence kovových, plastových či jiných ostrých předmětů jsou klíčové pro účast na lekci.

Aerial hoop

Aerial hoop, neboli akrobacie v závěsné obruči, je původně cirkusové umění, které se nyní přesouvá do tanečních studií. Stejně jako pole dance a létací jóga i aerial hoop spadá do kategorie vzdušné akrobacie. Cvičení na kruhu je skvělé pro budování síly, flexibility a zlepšení rovnováhy. V rámci lekcí začínáme od nejjednodušších pozic ke složitějším, a to vše ve spojení s posilováním a protahováním na kruhu i mimo něj. Výška zavěšeného kruhu je vždy uzpůsobena vaší výšce a schopnostem a pod každým kruhem je vždy dopadová matrace. Na jednom kruhu cvičí maximálně dvě klientky. Oproti pole dance cvičíme oblečené – ideálně v legínách a tílku či tričku, oblečení by nemělo být příliš volné.

Co s sebou? Legíny, tílko/tričko, ručník. Rezervace…

Fitness dance

V rámci lekce fitness dance se nejprve budeme věnovat tzv. bodybuildingu (protažení, posílení a flexibilita svalů) a následně navážeme taneční choreografii v různých stylech (street dance, latino lady – samba, cha cha, jive, tango, salsa a ukážeme si i jazz dance). Hodiny jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Co s sebou? Tepláky, legíny, tričko. Taneční obuv v začátku není třeba. Rezervace…

Pilates

Na pilates posílíte přesně ty svalové skupiny, které používáme při pole dance, protáhnete celé tělo a zvýšíte tak svou ohebnost. Pilates je skvělé kompenzační cvičení k pole dance a jak Radka říká: „Po každé odučené lekci pilates se vždy cítím, vyšší, štíhlejší a tak nějak hezčí :-).“ Lekce jsou vhodné pro všechny, zkušenosti s pole dance nejsou podmínkou.

Co s sebou? Legíny, tričko. Rezervace…

Health dance

Health dance je zcela nový druh tance, vytvořený pro děvčata s vadným držením těla, nebo lehčí skoliózou. Využívá prvků z několika známých tanečních stylů, jako je latina, orient, flirt dance, nebo S Factor. Tyto prvky jsou vybrány tak, aby prospívaly zdraví, tedy nepřetěžovaly namáhané struktury pohybového ústrojí, ale naopak stav svalů a vaziva u mladých lidí zlepšovaly. Důležité je, aby byl tanec zábavný a aby do určité míry nahradil nezáživné cvičení, k němuž se jen těžko nachází pozitivní citová vazba. Léčebný efekt je sledován lékaři a fyzioterapeuty a speciálně školenými instruktorkami tance. Kurzy jsou rozděleny na mladší dívky (9-13 let) a starší dívky (14-18 let).

Předností tohoto kurzu je možnost individuálního přístupu – korekce při cvičení dle aktuálního zdravotního stavu. Pro zajištění individuálního přístupu je vhodná (nikoliv nutná) odborná konzultace s lékařem zařízení MUDr. Karel Pitr – soukromá praxe rehabilitační a fyzioterapeutická: +420 377 530 444. Tato konzultace je v rámci kurzu zdarma.

Co s sebou? Legíny a tričko. Obuv není potřeba. Rezervace…