LEKTORSKÝ TÝM

ELITSA

Vyzkoušela jsem mnoho druhů cvičení – pilates, běhání, kickbox… Nic z toho ale nebyl sport, který by mě zaujal na delší dobu. Když jsem viděla první pole dance vystoupení, bylo pro mě naprosto nepochopitelné, jak ty tanečnice dokázaly předvést tak neskutečný výkon. Opravdu mě to nadchlo a ihned jsem se přihlásila do kurzu pro začátečníky. V průběhu trénování jsem zjistila, že když si člověk dobře osvojí základní techniku pole dance a postupně se všechno učí v klidu krok za krokem, tak zvládne i ty zdánlivě nemožné prvky. Jsem fyzioterapeutka a do svých lekcí se snažím poznatky z fyzioterapie zapojit, abychom předešli případné bolesti zad a svalové disbalanci z cvičení. Věřím, že kdokoliv zvládne pole dance a dokáže se v této rozmanité disciplíně najít. Takže se vůbec nebojte a budu se na vás moc těšit na kurzu v Pole Story.

HEDVIKA

S nástupem na medicínu jsem potřebovala něco, co mě protáhne a dá dohromady po nekonečných dnech v knížkách. Nejprve jsem cvičila jógu doma, jenže to mi brzo nestačilo. Pak jsem ale objevila letací jógu a zamilovala si ji hned od první lekce. Jako bonus navíc jsem zjistila, že mi právě létací jóga dodala ještě větší flexibilitu a vybudovala sílu, což mě posunulo dál, než jsem čekala. Blízko mám i k jiným vzdušným akrobaciím, jako je kruh a akrobacie na šálách. Nejvíc mě na síti baví silově náročné prvky, ale nebráním se ani nenáročnému dlouhému protahování.

JASMÍNA

V Pole Story jsem začínala jako úplný začátečník pole dance a létací jógy. Obojí mě velice oslovilo, ale postupem času jsem se rozhodla, že se budu více věnovat létací józe. Díky skladbě lekcí jsem se od píky postupně vypracovala na současnou úroveň. Na létací józe se mi nejvíce líbí, že díky ní člověk získá flexibilitu, sílu a psychickou pohodu. Vlastním licenci Instruktora kondičního posilování s akreditací MŠMT a mohu tak dělat a předávat dál to, co mám opravdu ráda.

KAROLÍNA

Jsem poledancerka, markeťačka a holka, co miluje sport, hudbu, tanec a přírodu. Než jsem začala dělat pole dance, lítala jsem z fitka na tancování a z tancování do fitka. Fyzičku jsem měla dobrou, hlavu spokojenější, ale stále tomu něco chybělo. Věděla jsem, že potřebuji jeden sport, který mi dá obojí. Sport, co spojí dohromady silové i jemné prvky. A právě to jsem našla v pole dance. Zahodila jsem činky i taneční kostýmy a stala jsem se silně poledancově závislou. Postupem času jsem svoji závislost začala předávat dál na mých lekcích. A můžu ji předat i tobě. Chceš si pořádně máknout, probudit své ženské já, zatancovat si a prohodit pár slov v přátelském prostředí? Tak doraz na můj kurz. Budu se na tebe těšit! P. S.: Varujeme! Na komunitě vzniká závislost!

LUCIE

Většinu sportů, které jsem kdy zkusila, byly bojové sporty – karate, krav maga, brazilské jiu jitsu, box, MMA, capoeira… Ale v roce 2014, kdy byl pole dance jako sport ve světě i v České republice ještě velmi mladý, mě zaujalo, co vše je možné na vertikální tyči dokázat a vytvořit za úžasné a nádherné prvky. A tak jsem se do toho pustila. Pole dance byl pro mě jediný sport, ke kterému jsem se vždy vracela, ať v mem životě nastaly jakékoliv překážky, které se mi v tom pokoušely zabránit. A pevně doufám, že toto nadšení na svých lekcích probudím i ve vás.

MARIE

Marušku ve studiu nepřehlédnete a hlavně nepřeslechnete. Je velmi energická a stále usměvavá, i po několika hodinách výuky má stále spoustu energie na rozdávání. Tanec je nedílnou součástí jejího života, má dlouholetou průpravu z oblasti scénického tance (16 let) a ztotožňuje se s názorem, že „tanec je skrytým jazykem duše“. V posledních letech se Maruška našla v pole dance, který pro ni byl zpočátku velikou výzvou, pole dance si ale zamilovala a našla v něm to, co dlouho hledala – propojení tance a fitness.

MIROSLAVA

Moje cesta k pole dance vedla přes společenské párové tance, dále k fitness a posilování, kde mi ale začal chybět tanec. Hledala jsem tedy něco, kde bych mohla rozvíjet svoji ženskou stránku a zároveň posilovat tělo. Když jsem se jedlou vracela z práce domů, zahlédla jsem v okně studia ženu na tyči, visící hlavou dolů. „To musím zkusit“ řekla jsem si. Okamžitě jsem si na stránkách Pole story vyhledala ukázkové lekce a přihlásila se. Druhý den už jsem stála u tyče. První lekce mně naprosto uchvátila a od té doby jsem z tyče prakticky neslezla. S každým dalším zvládnutým prvkem ve mě rostla touha stát se lektorkou a předávat radost z pohybu dál. Na lekcích se můžete těšit na základní i pokročilé prvky, které spolu budeme kombinovat do choreografií, budeme posilovat i protahovat, ale hlavně poslouchat své tělo a uzpůsobovat obtížnost aktuálním potřebám.

NATÁLIE

„Létací jóga je pro mě skvělý způsob odreagování, už od první lekce jsem ze studia odcházela s mnohem lepší náladou, než jsem do něj vcházela. Na sítích mám nejraději spojení akrobacie, jógy a určitého způsobu tance, který z toho s dostatečnou kreativitou může vzniknout. Postupem času jsem se díky létací józe dostala i k jiným formám vzdušné akrobacie, a to k akrobacii na šálách a visuté hrazdě. Adrenalinové vypětí a fyzická náročnost vzdušné akrobacie mi dodává sebevědomí a motivaci k neustálému sebezlepšování. Nemusíte mít ale obavy, na lekcích začneme pěkně od začátku a postupně, kladu důraz na správné provedení prvků a moc ráda uzpůsobím lekci dle vašich preferencí.“

PETRA

Nějakou dobu jsem hledala sport, který by mě doopravdy bavil a naplňoval. A pak jsem objevila pole dance, který byl láska na první spinu. Zpočátku to byla výzva, ale o to více mě lekce bavily a já odcházela s úžasným pocitem, že moje tělo dokáže něco, co by mne nikdy nenapadlo. Pole dance jsem si naprosto zamilovala a stále mě dokáže překvapit tak jako na začátku. Na svých lekcích se vám snažím předat svou lásku k pole dance a raduji se s vámi z každého jednoho prvku, který se vám podaří provést.

RADKA

„Od gymnastiky, které jsem se věnovala v dětství, byl jen krůček k aerobicu, jehož lekce jsem vedla už 16 letech. Postupně jsem své vzdělání rozšiřovala o další školení – bodyforming, bosu a stepy. A pak asi s věkem, jsem se více začala věnovat body&mind cvičením – pilates a józe, které mě fascinují zejména tím, jak dokáží pomoci při různých svalových disbalancích a krásně posílí a protáhnou celé tělo. Jednoho dne jsem na Facebooku zahlédla upoutávku na ukázkovou lekci pole dance a bylo celkem rychle rozhodnuto. Je to trochu výzva, lidé vám často řeknou: „Na to už jsi stará“. Ale to je jen něčí předsudek. Ta obrovská radost, když se vám povede náročný prvek se nedá popsat. A Pole Story mě přivedlo i k létací józe. Zaposilovat, protáhnout celé tělo a uvolnit se na závěr je přesně to, co všichni v současné době potřebujeme.“

REBECA

Hledala jsem nějaký trochu víc „sexy“ způsob, jak tvarovat postavu, než je mé oblíbené běhání a snowboarding. Asi jako většina z nás jsem objevila pole dance. Přestože prvních pár lekcí nebylo jednoduchých, klouzaly mi ruce a udělala se nějaká ta modřina, nenechala jsem se odradit. Naopak jsem začala pozorovat, že postupem času si tělo na tyč zvyká a začínají se mi tvořit svaly. Poznala jsem, že pole dance nemusí být jen svůdný, ale tyč je i úžasným nástrojem, jak tvarovat postavu, získat sílu a kontrolu nad svým tělem. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete, já si s vámi na lekcích ráda zatančím i zaposiluji.

ŠÁRKA

Když sem hledala nějakou náplň volného času, šplhání na tyči mi přišlo jako dobrý nápad. S mým strachem z výšek a nulovou svalovou hmotou to byla jasná volba. Postupem času sem se na pole dancu stala závislou a chtěla se posouvat dál, zdolávat nové a těžší prvky a posouvat si hranice dál. Moje strachy zmizely. A tak sem se dostala do Pole Story rodiny, která mi nejen umožňuje zdokonalování sami sebe, ale i učení další závisláků na tyči… Tak jdeme dál makat!

VERONIKA

Když Veronika poprvé zahlédla na internetu video pole dance, okamžitě se rozhodla, že musí tento tanec za každou cenu vyzkoušet. Již po několika lekcích se pro ni pole dance stal naprosto návykovou záležitostí. „Najednou jsem se cítila skvěle, sebevědomě a učila jsem se důvěřovat svému tělu. Ale nebylo to jen o tom, Pole Story je místo, kde se lidé skutečně znají, nesetkáváte se jen na lekcích, ale i mimo ně na různých akcích. Panuje zde přátelská až rodinná atmosféra a našla jsem zde několik opravdových přátel. Pole dance mě také přivedl k poměrně novému druhu vzdušné akrobacie – ke kruhu (aerial hoop), který mě osobně připadá neuvěřitelně ladný a elegantní, a ze kterého neznalým přihlížejícím doslova spadnou brady.“